• niedziela, Listopad 25th, 2012

Cebulki Kwiatów

Kwiaty Sasanki wróżą wiosnę. Ów kwiat wiosenny to roślina z rodziny jaskrowatych, która w swym gatunku ma ponad 30 kwiatków. W otoczeniu naturalnym występują najczęściej na europejskich i środkowo azjatyckich obszarach wyżynnych.

Jeśli interesują Cię sasanki, koniecznie odwiedź TUTAJ.

Owa bylina wiosenna to charakterystyczna bylina o dzwonkowatych kwiatach w gamie barw od czerwieni, fioletu, purpury po biel. Ta ostatnia odmiana jest całkiem kłopotliwa w hodowli jak i najkrócej napawa nas radością swoimi kwiatami.

Cebule Kwiatowe

Te kwiaty wiosenne rosną na wysokość nawet 40 cm. Są to kwiaty, które napawają nasze oczy nawet po przekwitnięciu. Dzieje się tak dlatego że kwiaty rozkwitają przed rozwinięciem się liści.

O ile interesują Cię dalsze informacje o sasankach|Jeżeli chcesz poznać sekrety uprawy sasanek, przejdź TU.

 

Jakie żądania orne ma sasanka?

Sasanka, jaką możemy uprawiać na własną rękę upodobała sobie stanowiska nasłonecznione a także ciepłe. Powinniśmy stąd stronić od cienia. Wymagania glebowe są niewielkie. Optymalna ziemia to gleba mająca niewiele składników pokarmowych. Sasanki rosną nawet w kamiennych miejscach. Ten kwiat ozdobny z pewnością nie zakwitnie na glebie ciężkiej i przemokłej. Podłoże musi być lekkie, przepuszczalne, o odczynie zasadowym. Ich odporność na nieobecność wody powoduje, iż idealnie sprawdzają się jako rośliny na skalniaki. Aczkolwiek doskonale wpasują się w rabatkę czy też murawę.

Cebule winnyśmy posadzić ciasno obok siebie, w wilgotnym podłożu tak, aby pączki stałyby tuż ponad ziemią. Nie należy ich skrapiać, dlatego że niesłychanie prosto można przyczynić się w ów sposób do zniszczenia cebul. Cebulki wetknięte do ziemi w czasie zimowym zakrywamy humusem względnie słomką.

Jeśli chcesz znaleźć więcej informacji dotyczących sasanek, kliknij TU.

 

Kwiaty Poznań

Jak rozmnażać Pulsatilla?

Pulsatilla niezwykle często rozsiewają się same. Jednakże otrzymane w ten sposób sadzonki nie będą identyczne do macierzystej rośliny. Możliwe jest również rozmnożenie poprzez podział sadzonek, jakie będą wiernymi kalkami sadzonki macierzystej. One jednak nierzadko chorują i dość ciężko się aklimatyzują w nowym miejscu. O wiele łatwiej jest zakupić nowiusieńką cebulkę.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply